Zamknij

Żaden sport nie jest jej straszny!

20:44, 13.12.2022 . Aktualizacja: 20:48, 13.12.2022
Skomentuj

Żaden sport nie jest jej straszny!

 

Zofia Siedlik to jedna z trzech osób ze Skórzewa nagrodzona stypendium sportowym Gminy Dopiewo za osiągnięcia w 2021 roku. Uczennica III LO w Poznaniu od 6 lat trenuje „szczypiorniaka” i jest rozgrywającą w Bukowsko-Dopiewskim Klubie Piłki Ręcznej.

 

Kwotę stypendium (3000 zł) przeznacza przede wszystkim na rzeczy potrzebne do lepszego rozwijania się w swojej dyscyplinie, tj. odpowiednie buty, strój sportowy oraz inne niezbędne akcesoria dla technicznego polepszenia gry (opaski kompresyjne, ochraniacze). We wrześniu doznała kontuzji skręcając kostkę. Część kwoty ze stypendium musiała przeznaczyć na zakup odpowiedniej ortezy, aby jak najszybciej wrócić do gry. Kontuzje nigdy nie wpływają dobrze na samopoczucie nie tylko fizyczne, ale także psychiczne. Zofia uważa, że przeznaczenie pewnych funduszy na zadbanie o dobrą rehabilitację oraz na niezbędne rzeczy, które pomogą zapobiec powstawaniu jakichkolwiek kontuzji, jest jedną z ważniejszych inwestycji sportowca, dlatego warto pamiętać o własnym zdrowiu i samopoczuciu. 

Z. Siedlik jest systematycznie powoływana do kadry Wielkopolski Juniorek Młodszych, z którą w lipcu ub.r. zajęła 2 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Wieluniu. Jej wielkim sukcesem jest też wygranie turnieju „Szczypiorniak Dla Każdego” w Opolu (2-4.09.2022). Wraz z drużyną pokonała wszystkie zespoły z grupy, zapewniając sobie miejsce w finale, z którego także wyszły one zwycięsko. Zatem jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, udało jej się stanąć na najwyższym stopniu podium! W bieżącym roku z drużyną zajęła też 2 miejsce w lidze wielkopolskiej, co dało możliwość walki o Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych. W dniach 8-10 kwietnia Zosia wystąpiła w 1/16 finałów mistrzostw kraju - komplet punktów w grupie zapewnił jej zespołowi awans do 1/8 Mistrzostw Polski. W kolejnych trzech dniach sportowych rywalizacji pełnych emocji, musiał on jednak uznać wyższość innych ekip i zaznać gorycz porażki. We wszystkich spotkaniach nasza drużyna (młodsza od pozostałych!) walczyła do końca pokazując, że nieważne jak mocny  jest przeciwnik i można podjąć rywalizację z każdym.

Oto co mówi o sobie 16-letnia Zofia Siedlik: - „Sport odgrywa ważną rolę w moim życiu, przez co rzeczy niezwiązane z nim mało mnie interesują. Oprócz piłki ręcznej pasjonuję się siatkówką oraz koszykówką, przez co mogę otwarcie przyznać, że żaden sport nie jest mi straszny. Nieważne czego bym nie spróbowała, to potrafię się w tym odnaleźć i czerpać z tego przyjemność. Jestem bardzo energiczną osobą, dlatego nie potrafię wyobrazić sobie tygodnia bez treningu albo jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Oprócz treningów i meczów w swoim klubie, reprezentuję szkołę w międzyszkolnych rozgrywkach piłki ręcznej”. 

Jej największym marzeniem jest gra w Superlidze. Ma nadzieję, że dalsze treningi, mecze oraz turnieje spowodują, że będzie na tak dobrym poziomie, aby mieć możliwość zagrać w najwyższej polskiej lidze oraz realizować własne ambicje sportowe. W przyszłości chciałaby spróbować sił również w zagranicznej drużynie piłki ręcznej, aby poszerzać horyzonty i umiejętności w innych krajach oraz móc zagrać w większym międzynarodowym turnieju, czego jej oczywiście życzymy!

 

Materiał: Mariusz Frąckowiak - GOSiR w Dopiewie, fot. Archiwum Zofii Siedlik

 

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%