Zamknij

Karateka z setkami medali!

21:30, 21.12.2022 . Aktualizacja: 21:34, 21.12.2022
Skomentuj

Karateka z setkami medali!

Filip Tierling to jedyny przedstawiciel Karate Olimpijskiego WKF wyróżniony przez Kapitułę Stypendium Sportowego za sukcesy w 2021 roku. Trenuje on w EMPI Klub Karate Gminy Dopiewo i uczy się w XI Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu.

16-letni zawodnik ze Zborowa ma licencję Polskiej Unii Karate (PUK), która na terenie naszego kraju jest wyłącznym przedstawicielem międzynarodowej organizacji sportowej działającej w olimpijskim karate i od 2 lat należy do kadry wojewódzkiej. W swojej dotychczasowej karierze na różnego rodzaju turniejach zdobył setki medali, w tym ponad 60 złotych! W kwietniu 2017 r. reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy federacji WUKF. 8.06.2019 r. wywalczył Mistrzostwo Polski federacji IMAF w konkurencji kumite. W 2021 r.
w Grand Prix Karate – 7th Central Poland Open w Pleszewie (5-6.06) zajął 3 miejsce w kat. 63 kg juniorów młodszych (14-15 lat) i wygrał 12 grudnia XIV Puchar Wielkopolski w Karate WKF w Śremie. W grudniu 2021 r. dotarł też do ćwierćfinałów indywidualnych i drużynowych Mistrzostw Polski rozegranych w Łodzi i Wrześni, dzięki czemu ubiegły rok zakończył na wysokim 5 miejscu w kraju w Rankingu PUK.

Oto jak młodego karatekę scharakteryzował jego trener Grzegorz Michalak: - „Filip jest zawodnikiem zdyscyplinowanym, regularnie uczęszczającym na zajęcia sportowe, zgrupowania i zawody. Na treningach wykazuje duże zaangażowanie, jest pilny
i systematyczny. Inni zawodnicy widzą w nim wzór do naśladowania. Na treningach i obozach pomaga młodszym i wspiera mniej zaangażowanych”.
F. Tierling jest też bardzo dobrym uczniem - pierwszą klasę LO zakończył ze świadectwem „z czerwonym paskiem”, a jego poza sportową pasją jest ekonomia.

Otrzymane stypendium (250 zł przez 10 miesięcy 2022 roku) przeznacza na zakup sprzętu sportowego umożliwiającego startowanie na zawodach międzynarodowych, bo jak mówi – „zawsze jest coś, co dodatkowo może pomóc w rozwoju formy”. Marzeniem mieszkańca gminy Dopiewo jest zostanie mistrzem świata w karate lub zawodowym piłkarzem – trzymamy kciuki za ich spełnienie!

Materiał: Mariusz Frąckowiak - GOSiR w Dopiewie, fot. Archiwum Filipa Tierlinga

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%