Zamknij

Sieci na dzieci – warsztaty wspierające rodziców

13:43, 15.11.2023 . Aktualizacja: 13:48, 15.11.2023
Skomentuj Sieci na dzieci – warsztaty wspierające rodziców Sieci na dzieci – warsztaty wspierające rodziców

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dopiewie zaprasza na bezpłatne warsztaty wspierające rodziców w rozpoznawaniu zagrożeń, związanych z korzystaniem z Internetu przez dzieci - Sieci na dzieci.

[Czy wiesz czym jest grooming, cyberstalking i cyberprzemoc?
Czym są internetowe patotreści?
Czy jesteś pewien że twojego dziecka to nie dotyczy, że tego nie doświadczało?
Czy masz świadomość że prawie jedna czwarta polskich nastolatków doświadczyła cyberprzemocy, a tylko 10 % rodziców ma  tego świadomość?

W trudnej rzeczywistości wirtualnej, trzeba być bardzo uważnym. Cyfrowe kompetencje zarówno dzieci jak i rodziców wymagają w związku z tym ciągłego doskonalenia. Wychodzimy tym potrzebom naprzeciw. Celem spotkania warsztatowego dla rodziców jest wyjaśnienie pojęć związanych z mrocznymi zakątkami Internetu, dyskusja, oraz przekazanie narzędzi pozwalających chronić dzieci (w sieci).

Program warsztatów obejmuje:
- Wprowadzenie do tematu zagrożeń w Internecie oraz ich omówienie (np. grooming, patotreści, cyberprzemoc, kradzieże tożsamości).
- Jak rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w Internecie.
- Jakie narzędzia i aplikacje mogą pomóc w ochronie dzieci w Internecie.
- Jak ustawić odpowiednie ustawienia bezpieczeństwa na urządzeniach dziecka.
- Jak reagować na sytuacje zagrożenia.

Warsztaty odbędą się w następujących miejscach i terminach:

15.11 (środa) godz. 18:00, Dąbrówka, SP KOU ul. Malinowa 41 
17.11 (piętek) godz. 18:00, Palędzie, Świetlica Wiejska w Palędziu ul. Leśna 17
20.11 (poniedziałek) godz. 18:00, Dopiewo, SP im. Jana Brzechwy, ul. Łąkowa 2a, 
22.11 (środa) godz. 18:00, Gołuski, Świetlica Wiejska w Gołuskach , ul. Polna 4
24.11 (piątek) godz. 18:00, Więckowice, SP im. Powstańców Wielkopolskich. Ul. Gromadzka 7
27.11 (poniedziałek) godz. 18:00, Skórzewo, SP. nr 1 im. Fryderyka Chopina ul. Poznańska 70
29.11 (środa) godz. 18:00, Dopiewiec, SP im. Marii Konopnickiej, ul. Szkolna  7
01.12 (piątek) godz. 18:00, Skórzewo, SP nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego, ul. Kozierowskiego 1

Badania i doświadczenie pokazują, że dzieci są szczególnie narażone na negatywne zjawiska i zagrożenia do których należy m.in. stanie się ofiarą bądź sprawcą cyberprzemocy. Globalna sieć, jako narzędzie poza swoją uznaną pożytecznością może być również źródłem krzywdy i cierpienia. Powszechny dostęp do Internetu jest niezaprzeczalnym dobrem, jednak pozostaje on również przestrzenią w której może dochodzić do wielu nadużyć.

ZAPISY u Magdaleny Bąbelek, mailowo: magdalena.babelek@opsdopiewo.pl oraz telefonicznie: 693-290-030 lub 609-002-538.

Ilość miejsc ograniczona.

-

Spotkanie poprowadzi Tomasz Chełek. Specjalista psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji, absolwent Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Warszawie, Instytutu Edukacji i Terapii w Poznaniu, absolwent pedagogiki o specjalnościach: resocjalizacja i bezpieczeństwo lokalne i poradnictwo i pomoc psychologiczno-pedagogiczna, oligofrenopedagogika. Absolwent studiów podyplomowych na kierunku: profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień w społecznościach lokalnych. Certyfikowany realizator rekomendowanego programu “UNPLUGGED” oraz certyfikowany realizator programu “Cukierki”. Zajęcia profilaktyczne prowadzi od 2012 roku. Pracownik Poznańskiego Centrum Profilaktyki Społecznej: współprowadzący program korekcyjno-edukacyjny PARTNER, terapię dla osób stosujących przemoc i współprowadzący grupę wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy. Certyfikowany Specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Wieloletni wolontariusz Fundacji Młodzi w Uzależnieniu z Gniezna. Realizator i pomysłodawca cyklu koncertów „ Spróbuj na trzeźwo”, współtwórca programu profilaktycznego Fundacji realizowanego w szkołach gimnazjalnych (Obrzycko, Kramsk, Wysokie, Gniezno, Budzyń). Pełni funkcje kuratora społecznego w Zespole Kuratorskim Służby Sądowej ds. Rodzinnych w Gnieźnie.

Prywatnie ojciec dorosłego syna. Pasjonat biegów górskich i ultra wycieczek w samotności. Kibic i fan tak niszowych dyscyplin sportu jak: zapasy w stylu klasycznym, rugby, żużel.

Źródło: OPS Dopiewo

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%