Zamknij

Dyrektor OPS Dopiewo z nagrodą Ministra

10:58, 17.11.2023 . Aktualizacja: 10:59, 17.11.2023
Skomentuj Dyrektor OPS Dopiewo z nagrodą Ministra Dyrektor OPS Dopiewo z nagrodą Ministra

Podczas spotkania w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie, które zorganizowano z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, wręczono nagrody pracownikom socjalnym z całej Polski za wybitne, nowatorskie rozwiązania w swojej pracy.

W tym roku do Ministerstwa wpłynęło 136 wniosków o nagrody za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej,  w tym 55 wnioski o przyznanie nagrody specjalnej w kategorii indywidualnej  oraz 81 wniosków w kategorii zespołowej. W kategorii – zespołowej nagrody otrzymało 8 organizacji, w kategorii indywidualnej 7 osób, w tym Pani Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Dopiewie Magdalena Popłońska – Kowalska.

Doceniono ją za innowacyjne oraz wielosektorowe działania w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań w kreowaniu lokalnej polityki społecznej. Propagowanie międzysektorowej współpracy opartej na partnerstwie i integracji różnorodnych środowisk ukierunkowanej na rozwój wspólnot lokalnych.

Wręczono także 3 dodatkowe nagrody z inicjatywy własnej Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Pani Magdalena Popłońska – Kowalska kieruje Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dopiewie od marca 2020 roku.
Od 1 stycznia 2024 roku instytucja ta przekształca się w Centrum Usług Społecznych.  

CUS będzie rozszerzeniem oferowanych działań i usług o nowe obszary. Usługi te będą opierały się na pogłębionych badaniach i diagnozach potrzeb, zasobów i możliwości mieszkanek i mieszkańców gminy Dopiewo. Działania te będą również skierowane do wszystkich mieszkańców i mieszkanek gminy. Celem Centrum będzie polepszenie dostępności do usług, informacji o ich dostępności oraz ich skoordynowaniu. (OPS Dopiewo).

OPS pod sterami Pani Dyrektor już udowodniło, że potrafi nowocześnie realizować politykę społeczną. Życzymy dalszych sukcesów.

Na zdjęciu Pni Dyrektor stoi pierwsza z lewej. 

Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%