Zamknij

Oszustwo na legendę

20.11, 07.03.2021 N.W
Skomentuj
REKLAMA

OSZUSTWA NA LEGENDĘ”

 

 

            W ostatnim okresie czasu na terenie Miasta Poznania jak i powiatu poznańskiego można odnotować zwiększoną liczbę oszustw na tak zwaną „legendę”. Ofiarami procederu oszustwa stają się bardzo często osoby starsze w podeszłym wieku, które tracą dorobek całego życia przekazując pieniądze i kosztowności oszustom. Mając na uwadze powyższe wydarzenia Policjanci z Komisariatu Policji w Dopiewie w trosce o seniorów zamieszkujących teren Naszej gminy chcieli by przypomnieć o kilku podstawowych zasadach zachowania w przypadku próby wyłudzenia pieniędzy.

  • Najczęściej osoby próbujące oszukać Nas podają się za funkcjonariuszy policji lub innych instytucji państwowych celem wzbudzenia naszej ufności. PAMIĘTAJ POLICJA NIE ZABIERA PIENIĘDZY W ZWIĄZKU Z PROWADZONYM CZYNNOŚCIAMI !!!
  • Jeżeli rozmowa telefoniczna z osoba podającą się lub przedstawiająca jako Policjant wzbudzi Twoją podejrzliwość przerwij połączenie. W takim wypadku poinformuj policję o takiej sytuacji poprzez wykonanie połączenia na numer alarmowy 112 lub udaj się na najbliższy posterunek Policji.
  • W sytuacji kiedy nieznana Tobie osoba wykonuje do Ciebie połączenie telefonicznie poproś aby się przedstawiła z imienia i nazwiska oraz podała w imieniu jakiej instytucji kontaktuje się z Tobą. Powiedz, że nie jesteś pewien / pewna czy rzeczywiści osoba z którą rozmawiasz jest tą za którą się podaje. Następnie po zakończeniu rozmowy możesz zawsze wykonać telefon do instytucji która się z Tobą kontaktowała celem potwierdzenia faktu kontaktu. PAMIĘTAJ !!! SAMODZIELNIE WYKONAJ POŁĄCZENIE WYSZUKUJĄC NUMER TELEFONU W KSIĄŻCE TELEFONICZNEJ NIE ODDZWANIAJ NA NUMER TELEFONU, KTÓRY MOŻE PRZEKAZAĆ ROZMÓWCA NAKŁANIAJĄC CIEBIE ABY ZWERYFIKOWAĆ JEGO TOŻSAMOŚĆ

 

            Mamy nadzieje, że te kilka wskazówek pozwoli się Państwu na uniknięcie stania się ofiarom oszustów jak i wielu nieprzyjemności. 

 

źródło: Komisariat Policji w Dopiewie

 

 

 

(N.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%