Zamknij
REKLAMA

Uwaga !! Oszustwa na medyka w Gminie Dopiewo

06:42, 26.06.2020 | N.W
Skomentuj
REKLAMA

Komisariat Policji w Dopiewie wydał ostrzeżenie przed oszustami, którzy po stosowaniu metod „na wnuczka” i „na medyka” w ostatnim czasie, podszywają się pod Policję.

Jak informują funkcjonariusze Policji, w ostatnim czasie zwiększyła się intensywność kradzieży metodą „na policjanta”. Oszuści wykorzystują wysokie zaufanie społeczne obywateli do Policji i podając się za nich, tworzą fałszywą historię o prowadzonej operacji.

Najczęściej proszą o wypłacenie pieniędzy z banku i ich przekazanie lub dokonanie przelewu na podane konto. Ofiary często chcą pomóc organom ścigania i godzą się na współpracę z oszustami. Ważnym aspektem podnoszącym wiarygodność fałszywych funkcjonariuszy, jest fakt, że pozostają oni w stałym telefonicznym kontakcie z ofiarą oszustwa.  Bądźmy ostrożni – Policja apeluje o stosowanie zasady ograniczonego zaufania – w przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że mamy do czynienia z oszustem dzwońmy na Policję. Pamiętajmy, że Policja nie żąda pieniędzy, jeśli ktoś to robi, to znak, że mamy do czynienia z oszustami. Nie przekazujemy żadnej gotówki obcym osobom, ani nie dokonujemy przelewów na wskazane przez obce osoby konta, nie podawajmy osobom obcym numerów PIN.

W przypadku otrzymania telefonu od obcej osoby z prośbą o przekazanie pieniędzy, dzwońmy bezpośrednio na Policję. Warto pamiętać, że bardzo często ofiary oszustów tracą oszczędności swojego życia, dlatego też powinniśmy zachować szczególną ostrożność w przypadku otrzymania podejrzanego telefonu.

 

Materiał: Komisariat Policji w Dopiewie

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%