Zamknij

Ilu kandydatów do sejmu mieszka w gminie Dopiewo?

Agnieszka Wilczyńska Agnieszka Wilczyńska 14:51, 14.09.2023 . Aktualizacja: 10:39, 29.09.2023
Skomentuj Wybory 2023 Wybory 2023

W najbliższych wyborach 15 października będziemy wybierać w naszym rejonie 10 posłów. Wybierać będziemy spośród 118 osób. Nasz okręg wyborczy nosi numer 39 i obejmuje Poznań i powiat poznański.

SENAT

Na senatorów mamy dwoje kandydatów:

  1. BAREŁKOWSKA Dorota Elżbieta, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, przedsiębiorca, Przeźmierowo            
  2. DZIKOWSKI Waldy, KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, chemik, Tarnowo Podgórne

SEJM

W poprzednim artykule się trochę pospieszyłam i napisałam, że w zbliżających się wyborach parlamentarnych nie ma kandydatów z naszej gminy. To nie była prawda. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Tekst opublikowałam zanim opublikowano listy wszystkich komitetów wyborczych. Teraz już wiadomo kto startuje na 100%, a na czterech z sześciu list są kandydaci z naszej gminy. W zestawieniu poniżej ich nazwiska pogrubiliśmy.

Łącznie aż pięcioro naszych sąsiadów kandyduje, 3 kobiety i dwóch mężczyzn, troje zamieszkałych jest w Skórzewie i po jednym w Dąbrowie i Dopiewcu. Dwie osoby poznałam osobiście.

***

Poniżej prezentujemy listy kandydatów do sejmu z okręgu nr 39 czyli tego w którym znajduje się nasza gmina, wszystkie gminy Powiatu Poznańskiego i miasto Poznań.

 Porządek publikowania taki jak na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

 

KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

10 kobiet/ 9 mężczyzn
3 osoby spoza okręgu

1. SZŁAPKA Adam Stanisław, politolog, Poznań
2. KIERZEK‑KOPERSKA Katarzyna Renata, doradca podatkowy, Poznań  
3. BOSACKI Marcin Rafał, historyk, Łódź
4. ROTNICKA Jadwiga Kazimiera, hydrolog, Mielno
5. ZAWIEJA Bartosz Józef, urzędnik samorządowy, Poznań
6. SOKOŁOWSKA Tatiana Marta, historyk sztuki, Poznań
7. NAWROCKA Elżbieta Antonina, pedagog, Swarzędz  
8. WIELOCH Mirosław Andrzej, nauczyciel, Komorniki   
9. PRZYBYLSKA Patrycja Natalia, kosmetolożka, Skórzewo
10. STERCZEWSKI Franciszek Wojciech, architekt, Poznań
11. MAZUREK Marta, pracownica instytucji samorządowej, Poznań
12. ZENKA‑ PODLASZEWSKA Dominika, przedsiębiorczyni, Poznań
13. BRYLEWSKI Maciej Stanisław, przedsiębiorca, Czmoń
14. KARCZEWSKA‑ KRZEMIŃSKA Beata, pracownik samorządowy, Poznań
15. LISIECKA‑ PAWEŁCZAK Maria Magdalena, menadżer ds. public relations, Poznań
16. STASIAK Michał Dominik, nauczyciel akademicki, Baranowo
17. SZYMCZAK Zuzanna Maria, studentka, Piotrów         
18. GARSZTKA Przemysław Zenon, nauczyciel akademicki, Swarzędz
19. GANOWICZ Grzegorz, inżynier budownictwa, Poznań

 

KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI

8 kobiet/ 12 mężczyzn
2 osoby spoza okręgu

1. SCHÄDLER Ewa Katarzyna, przedsiębiorca, Poznań
2. TOMCZAK Jacek Jerzy, notariusz, Poznań
3. ROLA Dobrosław Piotr, pedagog, Piła
4. BAUMGART Marek Piotr, ekonomista, Kobylnica
5. KRAKOWIAK Julia Maria, specjalista do spraw pozyskiwania funduszy, Wojnowice
6. GNIATKOWSKI Michał, radca prawny, Swarzędz
7. RACZKIEWICZ Mikołaj, inżynier ekoenergetyki, Stęszew
8. PATALAS Ewa Maria, chemik, Poznań
9. JAZIC Jolanta, zarządca nieruchomości, Poznań           
10. SOBCZYK Agata, ekonomista, Skórzewo
11. SIEMIŃSKI Paweł Czesław, ekonomista, Sady             
12. MAŁYSZKA‑ ŁUKOMSKA Natalia, genetyk, Poznań    
13. BŁOCHOWIAK Arkadiusz Stanisław, inżynier rolnictwa, Poznań
14. KLONOWSKI Robert Piotr, strażak, Poznań  
15. PAWŁOWSKA Miranda Beata, urzędnik samorządowy, Swarzędz      
16. SZABELSKI Adam, nauczyciel, Poznań
17. WOŚKOWIAK Wojciech Tadeusz, administrator osiedla, Poznań        
18. KONOPA Marcin, inżynier budownictwa, Poznań     
19. MARCINIAK Jakub Marek, student prawa, Poznań   
20, WIŚNIEWSKA Agnieszka Jadwiga, ekonomista, Dachowa      

 

KW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

8 kobiet/ 12 mężczyzn
10 osób spoza okręgu

1. JEGER Tomasz, prezes, Lubin
2. KUCHTA Iwona Monika, prezes, Warszawa    
3. KLONOWSKA Aurelia Anna, prezes, Brzezno
4. KŁODNICKI Dariusz, technik mechanizacji rolnictwa, Wrocław
5. DOBUCKI Robert, specjalista do zastosowań informatyki, Poznań
6. ŁUGOWICZ Radosław, specjalista zastosowań informatyki, Dopiewiec
7. STEC Marta Agnieszka, prezes, Tanibórz
8. WNUK Mateusz Marcin, prezes, Poznań
9. WESOŁOWSKA Aleksandra Róża, filolog polski, Rypin
10. ZIÓŁKOWSKI Radosław, kierowca samochodu ciężarowego, Poznań
11. LEŚNIAK Daniel Łukasz, cukiernik, Królikowice
12. WAŁĘSA Radosław Lech, prezes, Poznań
13. PRZYJAZNY Przemysław, prezes, Czapury
14. DZIUBA Magdalena, pracownik biurowy, Legnica
15. GRACZYK Wojciech, trener osobisty, Poznań
16. MAJCHRZAK Karolina Maria, politolog, Gowarzewo
17. PRZYBYLSKA Paulina Serafina, pracownik biurowy, Kiełczów
18. KĄCKI Marek Leszek, pośrednik w obrocie nieruchomościami, Wrocław
19. MUSIAŁ Justyna Agata, pracownik do spraw produktów finansowych, Bystrzyca
20. OLCZYK Wojciech, inżynier budownictwa - budownictwo ogólne, Skórzewo

 

KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

7 kobiet/ 12 mężczyzn
Wszyscy z okręgu

1. TUCZYŃSKI Piotr Edward, historyk, Poznań
2. WAWRZYNIAK Piotr Wojciech, adwokat, Poznań
3. SZYNDLER Dariusz Leszek, adwokat, Poznań
4. GRZEGOREK Przemysław Marek, technik telekomunikacji, Koziegłowy
5. CHUDERSKI Sebastian Piotr, pracownik biurowy, Poznań
6. MALICKI Paweł Dawid, informatyk, Poznań   
7. ŚWIDERSKI Marcin Jan, zootechnik, Poznań  
8. PRANKE Juliusz Robert, ogrodnik, Poznań
9. MICHALIK Daniel Marcin, nauczyciel geografii, Poznań
10. GŁOWACKA Izabela, kierownik sprzedaży wewnętrznej, Robakowo 
11. DODA‑ WYSZYŃSKA Agnieszka, wykładowca akademicki, Poznań
12. STACHOWIAK Maria Teresa, manager, Poznań
13. SZCZESIAK Sylwia, kosmetolog, Dąbrowa
14. JURKOWSKA Sara Beata, technik weterynarii, Poznań            
15. MĘDLEWSKI Robert Piotr, ekonomista, Poznań
16. SŁOWIEŃSKA‑WAWRZYNKIEWICZ Sandra Maria, kosmetolog, Kiekrz
17. SPIESZALSKI Jędrzej, ekonomista, Poznań
18. JATCZAK Monika Wioleta, prawnik, Borówiec            
19. PAECH Jan Aleksander, politolog, Poznań

KW NOWA LEWICA

10 kobiet/ 10 mężczyzn
1 osoba spoza okręgu

1. UEBERHAN Katarzyna, filozofka, Poznań         
2. KRETKOWSKA Katarzyna Maria, nauczyciel akademicki, Poznań
3. MAJEWSKI Dawid, fotograf, Poznań  
4. MURAWA Dawid Paweł, lekarz, Poznań
5. URBAŃSKA Beata Kinga, specjalista bankowości, Poznań
6. TRZECIAK Katarzyna, pozostali specjaliści do spraw księgowości i rachunkowości, Komorniki
7. GARCZEWSKI Łukasz, dyrektor ds. badawczo-rozwojowych, Poznań  
8. MAJERYK Emilia, studentka, Poznań
9. KANIA Henryk, radny, Poznań
10. OWSIANNA Halina Maria, kierownik agencji ds. usług turystycznych, Poznań
11. SHOSTAK Jana, nauczycielka akademicka – sztuka, Warszawa
12. DYLEWICZ Łukasz Mateusz, specjalista ds. wynagrodzeń, Poznań     
13. ŁUBIŃSKI Daniel, nauczyciel akademicki - nauki humanistyczne, Poznań       
14. ANTKOWIAK Agnieszka Marzena, kierownik ds. usług turystycznych sektor prywatny, Dymaczewo Stare
15. GÓRALSKI Maciej Miłosz, pozostali specjaliści z dziedziny prawa gdzie indziej niesklasyfikowani, Poznań       
16. GRODZKA Elżbieta, kierownik sklepu, Poznań            
17. JERZYŃSKI Sławomir, programista aplikacji, Pobiedziska
18. MARCINIAK Patryk Piotr, lakiernik proszkowy, Poznań
19. LEWANDOWSKA‑ PIETRUSZKA Zuzanna Sara, lekarz, Poznań
20. KUCHARSKI Michał Piotr, pozostali filolodzy i tłumacze, Poznań

 

KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

10 kobiet/ 10 mężczyzn
2 osoby spoza okręgu

1. SZYNKOWSKI VEL SĘK Szymon Andrzej, specjalista do spraw stosunków międzynarodowych, Poznań
2. WRÓBLEWSKI Bartłomiej Piotr, nauczyciel akademicki, Poznań
3. EMILEWICZ Jadwiga Katarzyna, politolog, Mogilany
4. STRYJSKA Małgorzata Irena Aleksandra, lekarz, Poznań
5. ZYSK Tadeusz, przedsiębiorca, Poznań             
6. CZERWIŃSKI Zbigniew, przedsiębiorca, Poznań
7. STRZELECKA Klaudia, samorządowiec , Poznań
8. SOMMERFELD Jacek, samorządowiec, Koziegłowy
9. DUDZIAK Lidia Danuta, politolog, Poznań       
10. NOWAK Barbara, ekonomista, Przeźmierowo
11. MARKIEWICZ Marian Jan, dyrektor wykonawczy, Kostrzyn  
12. JAGIEŁKA Janusz Aleksander, ekonomista, Przeźmierowo    
13. KUŹ Aleksandra Maria, nauczycielka , Poznań
14. WARGIN‑TORCHAŁA Joanna Małgorzata, politolog, Mielno 
15. LESZCZYŃSKA Elżbieta, nauczyciel akademicki, Poznań
16. GRELA Maria Anna, politolog, Poznań           
17. KMIEĆ Andrzej, inżynier budownictwa, Poznań
18. MATYSIAK Mateusz Aleksander, elektromonter urządzeń sygnalizacyjnych, Poznań
19. SZYMKOWIAK Arleta Waleria, emeryt, Rosnówko
20. ŻELAZNY Filip, prawnik, Kórnik

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%