Zamknij

Skórzewianka Karolina Fabiś-Szulc nową Wicewojewoda wielkopolską

Agnieszka Wilczyńska Agnieszka Wilczyńska 08:15, 19.01.2024 .
Skomentuj Karolina Fabiś-Szulc nową Wicewojewoda wielkopolską Karolina Fabiś-Szulc nową Wicewojewoda wielkopolską

Karolina Fabiś-Szulc ze Skórzewa została powołana na stanowisko I wicewojewody wielkopolskiej.

Premier Donald Tusk na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 23 stycznia 2009 r. o wojewodzie i administracji rządowej w województwie powołał z dniem 15 stycznia 2024 r. Karolinę Fabiś- Szulc na stanowisko I wicewojewody wielkopolskiej. Będzie ona jednym z dwóch zastępców wojewody wielkopolskiej Agaty Sobczyk.

Karolina Fabiś- Szulc posiada wieloletnie doświadczenie w samorządzie terytorialnym, jak i w biznesie. W 2008 roku rozpoczęła pracę w Urzędzie Gminy w Rokietnicy, gdzie przez dziewięć lat pracowała najpierw jako referent ds. zagospodarowania przestrzennego, a następnie na stanowisku podinspektora ds. obsługi podatkowej i windykacji. W latach 2019- 2020 pracowała jako specjalistka ds. księgowych na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie obejmowała również stanowisko managera ds. kluczowych klientów.  Od 2020 roku pracowała jako starszy inspektor w Oddziale Kontroli na Miejscu Departamentu Wdrażania Programu Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

W latach 2010-2018 była radną Rady Miasta Poznania, której była także wiceprzewodniczącą. Również w latach 2013-2015 pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej”.

Dzięki swojej pracy i zaangażowaniu na rzecz społeczeństwa została wyróżniona Medalem Młodego Pozytywisty w 2018 roku, który przyznawany jest ludziom pracy organicznej przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie ukończyła studia magisterskie na kierunku zarządzanie. 

Pani Karolina w 2019 roku starowała w wyborach do sejmu z list Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej Po .N Ipl Zielonych.

Pani Karolina mieszka w Skórzewie i często angażuje się w lokalne sprawy. Jej komentarze możemy czytać także pod artykułami Pulsu Gminy.

Materiał nadesłany

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%