Zamknij

Padł termin zakończenia wojny. Wyciekły tajne dane rosyjskiej FSB

16:12, 08.03.2022 Źródło: Radio Zet / The Times Aktualizacja: 20:48, 08.03.2022
Skomentuj Obraz wojny w Ukrainie. Fot. ESopot.pl Obraz wojny w Ukrainie. Fot. ESopot.pl

Wyciekł dokument agent Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Brytyjski dziennik "The Times" ujawnił treść dokumentu jednego z analityków. 

- Dokument napisany został prawdopodobnie przez jednego z analityków FSB, a następnie opublikowany przez rosyjskiego działacza na rzecz praw człowieka Władimira Oseczkina na jego antykorupcyjnej stronie internetowej Gulagu.net - podaje Radio Zet. 

Z dokumentu wynika, że FSB nie wiedziała o planach inwazji, a wojna w Ukrainie zakończy się całkowitą porażką Rosji. Jak podaje dziennik porażkę można będzie porównać "jedynie z upadkiem nazistowskich Niemiec"

Autor dokumentu podaje, że do tej pory podczas wojny mogło zginąć już 10 tysięcy rosyjskich żołnierzy, ale prawdziwej liczby nikt nie pozna, ponieważ "straciliśmy kontakt z głównymi oddziałami". 

- FSB jest obwiniana za niepowodzenie inwazji, ale nie otrzymała ona żadnego ostrzeżenia, że inwazja faktycznie nastąpi, i nie była przygotowana do radzenia sobie ze skutkami sankcji gospodarczych - czytamy. 

Według niego agenci otrzymali informacje, że przygotowanie oceny skutków sankcji miało być jedynie hipotetycznym ćwiczeniem. 

- Musisz napisać analizę w taki sposób, by Rosja była zwycięzcą. W przeciwnym razie zostaniesz oskarżony o to, że nie wykonałeś dobrej roboty. Nagle to się dzieje i wszystko sprowadza się do twojej całkowicie pozbawionej podstaw analizy. Działamy intuicyjnie, pod wpływem emocji, nasza stawka będzie musiała być coraz wyższa w nadziei, że nagle coś nam się uda. Ogólnie rzecz biorąc, Rosja nie ma wyjścia. Nie ma możliwości odniesienia zwycięstwa, jest tylko porażka - podaje w dokumencie. 

Agent FSB wskazuje, że ostateczny termin zakończenia wojny wyznaczono na czerwiec. Później gospodarka, jego zdaniem, załamie się. 

FSB nie wyklucza jednak rozwinięcia konflikt międzynarodowego, w przypadku gdy "jakiś piep...y doradca przekona przywódców", aby wysłali ultimatum do Zachodu, grożąc wojną, jeśli sankcje nie zostaną zniesione.

- Wtedy zostaniemy wciągnięci w prawdziwy konflikt międzynarodowy, tak jak Hitler w 1939 roku. Nasza pozycja jest taka jak Niemiec w latach 1943-44, ale dla nas to jest pozycja wyjściowa - wskazuje. 

(Źródło: Radio Zet / The Times)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%