Zamknij
11:25, 11.12.2023

Świąteczny szkolny kiermasz w Dąbrowie

Z moich obserwacji wynika, że najlepiej integrują lokalną społeczność przedszkola, szkoły, kościół i oddolne inicjatywy mieszkańców.

Moją teorię potwierdza kiermasz, który został zorganizowany w ubiegłą sobotę (09.12) w szkole podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie.

Przybyli na niego rodzice, dziadkowie dzieci uczących się w szkole, ale także spora część mieszkańców Dąbrowy, ale nie tylko.

Moc atrakcji

Na sali gimnastycznej, gdzie miała miejsca była impreza ludzi było sporo, miejscami trzeba było się nawet przeciskać, a atrakcji dla nich przygotowanych jeszcze więcej.

Panowała iście świąteczna atmosfera. Tylu Mikołajów i Mikołajek nie widziałam dawno. Klimat radości, entuzjazmu i wzajemnej współpracy. Takie wydarzenia budują relacje i co najważniejsze integrują.

Kiermasz zorganizowała Rada Rodziców, Dyrekcja i pracownicy szkoły. Zaangażowało się kilkadziesiąt osób. Rodzice piekli ciasta, uczniowie i nauczyciele je sprzedawali. Ozdoby świąteczne dostępne na kiermaszu przygotowywali między innymi uczniowie, ale i inni darczyńcy.

Impreza trwała dwie godziny i ten czas naprawdę szybko minął tym, którzy chcieli skorzystać z przygotowanych atrakcji. Był święty Mikołaj, warkoczyki, malowanie, układanie. Przez cały czas trwały występy na scenie. Ogłaszano wyniki szkolnych konkursów. Odbyła się też aukcja dziadków do orzechów przygotowanych przez uczniów na jeden ze wspomnianych wcześniej konkursów.

W szczytnym celu

Każdy zakup dokonany na kiermaszu wspierał Fundację Panda Team im. Michałka Tarachowicza. Udało się uzbierać 11 000, 80 zł.

Fundację założono w 2021 roku po śmierci czteroletniego Michałka, który zmagał się z rakiem mózgu. Jego dziadek, Władysław Tarachowicz, w latach 1986-87 był dyrektorem szkoły w Dąbrowie.

Fundacja skupia się na pomocy osobom, które mierzą się z chorobą nowotworową swoich bliskich i muszą dać im siłę do walki – na rodzicach, rodzeństwie i pozostałych osobach.

Zachęcamy do zapoznania się z działaniami Fundacji.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: natalia.wroblewska@pulsgminy.pl

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz